| lidutzu a întrebat:

Am un nokia c5-03, pe care l-am scapat in apa. L-am uscat toata ziua si nu mai e nici urma de apa.Incerc sa instalez soft-ul cu Nokia Software Updater, dar, pentru asta, trebuie telefonul aprins si selectat modul "Pc Suite". Stiti cumva cum pot face asta direct din pc? Sau sa pot da "skip" acestui pas.Multumesc.

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu poti da Skip acelui pas. Probabil nu se mai aprinde pentru ca s-a stricat de la apa. Incearca sa il incarci. Daca nu merge, incearca sa il duci la un service.

| costel24ro a răspuns:

Cu siguranta nu poti sa sari peste pasul asta,tel trebuie aprins! ce vrei tu e update de soft,nu rescrierea softului, p care trebuie sa o faci la un service! dar mai mult ca sigur e o problema hardware, asa ca tot la servici o rezolvi daca se mai poate.ai putea sa-l mai tii o vreme fara baterie pana se usuca f vn,ca apa in general mai este,sau daca deja l-ai tinut,ar trebui desfacut si curatat,mai mult ca sigur circuitele sunt oxidate, daca nu te pricepi, la service! bafta!

| lidutzu explică:

Mentionez ca nu se mai aprinde.