| Stoian_Roxana_1985 a întrebat:

Am un Nokia(telefon) si vreau sa ascult in masina cu boxele de la calculator.Cum pot alimenta boxele de calculator?
Merge sa le pun firele acelea de curent care sunt pentru radioul de la masina sa le alimentez?
Fara miștouri va rog.Doar intreb daca se poate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boxele de pc au alt sistem de alimentare (220 curent alternativ). Tu la masina folosesti o baterie (curent continuu).
Avand in vedere ca ai pus aceasta intrebare, trag concluzia ca nu te pricepi la electronica, deci o sa ai nevoie de cineva care se pricepe si intelege problema. Este vorba de o modificare care va trebui facuta la boxe (un transformator), dar repet, cauta pe cineva care se pricepe sa iti faca aceasta modificare.

1 răspuns: