| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Am un pc cu placa video integrata si as vrea sa bag una dedicata cum pot sa aflu ce placa vide am nevoie pc meu se cheama fuzitsu Siemens p 3510 si placa video pe care o are este Intel gma 3100 si vreau s-o schimb cu una dedica as shimbao daca as sti de ce placa video am nevoie mi-e frica sa no cumpar si s-o iau degeaba sa nu se potriveasca sau ceva de genu cam 1 gb sau 2 gb sa aiba placa video pe care o doresc. Sper sami fiti cu folos

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate dupa denumire n-am putut afla ce placa de baza ai. Daca nu stii fa astea:
Ia programelul "1.71.1 setup, english" : http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Instaleaza-l si apoi uita-te la mainboard si model si spune-ne si noua ce scrie.

| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 explică (pentru Salontanul):

Pai scrie d2750-a2

| Salontanul a răspuns (pentru Bojica_Dinamo_Adrian_1994):

Da. Modelul este pe DDR2 dar merge si DDR3. Deci poti pune orice placa video DDR2 sau 3 cu slot PCI-e si orice marime. Singura conditie este sa ai si o alimentare care sa depasesca 550 W. Una de 650 W ar fi recomandata.

| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 explică (pentru Salontanul):

Pot pune pe pc asta placa video ge force 6400 turbocache pentru ca am placa asta de la alt pc mai vechi

| Salontanul a răspuns (pentru Bojica_Dinamo_Adrian_1994):

Nu gasesc nicaieri specificatiile placi. Banuiesc ca o poti pune. Incearca ca nu se intampla nimic. Inainte de montare sa cureti cu o perie de zugravit, curata slotul de pe placa de baza. Sa o montezi cu computerul oprit si daca nu are intrerupator in spate sa-l scoti din priza. Anumite componente se pot duce si la o surubelnita cazuta pe placa de baza. Sa nu-l pornesti pana nu esti sigur ca placa este pusa in pozitia buna. Sa n-o fortezi. Daca nu vrea sa intre vezi de ce nu vrea si apoi apasa putin.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa video pe PCI-e!

| magnificul a răspuns:

Salut.Intra in bios scrie placa si descarca, daca nu instaleaza un driver de aici si i-ti gaseste totul.
http://downloadersoftware2014.webs.com/