| EmilTraian95 a întrebat:

Am un pc cu procesor Intel dual core de 2.6 am o placa video de 2048 DDR3 vreau sa imi iau un alt procesor mult mai bun ca sa pot rula jocuri mult mai mari. Cum imi dau seama daca e compatibil cu placa de baza?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil ai soket 775. Verifica pe site-ul producatorului placii de baza modelele de procesoare suportate de MB-ul tau.

| AlinKun a răspuns:

Vezi socket-ul (soclul) daca ne-ai lasa modelul si seria placi de baza sau a procesorului te-am putea ajuta cu recomandari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi ce placa de baza ai si eu am sa-ti recomand un procesor, bineinteles in limita bugetului pe care mi-l spui

| EnvyU a răspuns:

Sincer la un pc placa video conteaza mult mai mult decat procesorul. Si daca zici ca ai placa video ddr3, inseamna ca e foarte foarte slaba. Ce placa video exact este?

| Dante30 a răspuns (pentru EnvyU):

Are probabil un gt 630 sau gt 730... Lasal ca nu le are cu domeniul mai deloc aparent.