| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc Dell optiplex 745 cu win si linux ubuntu dual boot. Eram pe net pe win cand unitatea s-a oprit ca si cum ar fi luat curentul, apoi a pornit singura cam la 4-5 sec fara a arata ceva pe monitor iar cu ventilatorul la putere maxima.L-am scos din priza apoi am intrat iar in win dar dupa mesajul welcome iar s-a oprit apoi am intrat pe ubuntu care merge pana in prezent.Am un procesor Intel dual core 1.86 GHz iar in ubuntu temp este de 34-44 grade C
cE ARE?

Răspuns Câştigător
| KobraXS a răspuns:

Pai,se poate sa se fi stins deoarece temperatura hardului era prea mare, iar in windows xp daca stingi de cateva ori din buton calculatorul s-ar putea sa se strice.Cred ca asta s-a intamplat la tine:calculatorul s-a oprit automat, iar hardul a pierdut fisiere din windows.Cred ca singura solutie este sa reinstalezi windows-ul sau sa ramai la ubuntu daca nu te joci pe calculator. Fundabig grin?

| liviuiacob88 a răspuns (pentru KobraXS):

Am reinstalat win si a mers am avut un virus care cred ca a intrat prin ubuntu si s-a dus la partitia win dar pe ubuntu nu la afectat, El a schimbat fisierele din windows cu comenzile de inchidere de urgenta

| KobraXS a răspuns (pentru liviuiacob88):

Ubuntu este impenetrabil.Nici un virus nu poate intra pe el(in general pe toate productiile linux)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat