| alexutzu77 a întrebat:

Am un pc si as vrea sa stiu daca ii merge un processor mai mare

win 7 32 bit
placa baza GA-MA74GM-S2
processor AMD Sempron(tm) Processor LE-1100,~ 1.9 GHz
rami 2GB
direct X 11
placa video NVIDIA GeForce 220 1GB

DAU FUNDA DIN TOATA INIMA

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Aici gasesti lista : http://www.gigabyte.com.ro/......popup.aspx
Ai grija, unde scrie N/A in dreapta la versiunea de bios inseamna ca nu sunt compatibile acele procesoare.

| alexutzu77 explică (pentru SilviaDulcik):

Mersi mult mi-am luat acum un pocessor Athlon X2 BE-2400 2300 mhz e super bun merge gta 4 chesti se misca si mai repede se simte asta e forta mersi mult

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- aici ai manualul placii de baza:
http://www.manualowl.com/p/Gigabyte/GA-MA74GM-S2/Manual/113420
-poti schimba procesorul, vezi ce scrie in manual.

| Klaudiu214 a răspuns:

Nu merge sa schimbi procesoru doar daca iti ei alta placa de baza cu un procesor mai bun

| Lrc_Teodor_1996 a răspuns:

Sau undeva pe placa scrie un nume niste cifre daca dai search pe google o sa iti apara placa acolo o sa iti apara intrareaa pentru procesor exemlu(Socket 1155) si in functie ce socket este sunt o gama de procesoare