| 1Q a întrebat:

Am un prieten care este pe rds si vrea sa prinda wifi in casa, si si-a cumparat un modem wifi insa cand il conecteaza cablu de net la modemu de wifi nu prinde nimic, eu am wifi in casa insa sunt pe UPC si am vorbit la ei ca sa am wifi si mi-au dat ei modem tot si merge wifi, el nu o vorbit la rds pentru wifi o cumparat direct modemu, oare aceasta sa fie cauza pentru care el nu are wifi?

7 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pai a facut setarile pentru router-ul ala, sau doar a bagat cablu si atat?

| 1Q explică (pentru JustCosmin):

Doar a bagat cablul

| JustCosmin a răspuns (pentru 1Q):

Pai e si normal sa nu gaseasca nicio retea. Trebuie sa-i faca setarile. In meniul router-ului trebuie sa treaca userul si parola de la RDS si apoi sa se conecteze. Abia pe urma va gasi reteaua wi-fi.

| 1Q explică (pentru JustCosmin):

Si unde scrie useru si parola?

| 1Q explică (pentru JustCosmin):

Si unde apare meniul routerului?

| JustCosmin a răspuns (pentru 1Q):

Despre ce Router este vorba? Spune-mi modelul ca sa-ti spun exact.

| danyel343 a răspuns:

Pe getjar gasesti jocuri si app foarte bune.