| Alien a întrebat:

Am un procesor AMD Athlon 64 X2 Dual-Core TK-55 pot instala sisteme de operare bazate pe 64 de biti?
Nu ma refer la Windows pentru ca am 1GB de memorie ram ci la Linux!

3 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

De ce nu incerci un xp sp3 pe 32biti, toate sistemele de operare pe 64 de biti sunt foarte bune pentru cei care detin mai mult de 4gb ram (pentru a fi recunoscut ce este peste), dar singurul inconvenient este acela ca inca nu toate programele functioneaza la fel de bine pe 64biti.

daca iti bagi linux si doresti sa rulezi o aplicatie de windows o sa ai nevoie de inca un program de emulare pentru al rula.

linux este sistem de operare pentru server in nici un caz pentru home desk...

pana la urma este alegerea ta :L)

| boggy a răspuns:

Iti poti instala cu usurinta windows 7 e mai compatibil si mai usor de folosi nu e mare diferenta intre linux si 7 deoarece linux nu este foarte bun la jocuri happy poti incerca windows 7 x86 deoarece nu ai ram de ajuns happy minim 2gb recomandat 4gb pentru x64 cya

| bulzz a răspuns:

Nu merge doar daca ai 4 gb ram si nu iti recomand l-am avut si eu pe x64 dap numa erori la jocuri, programe, etc imi dadeawinking