| Jony123 a întrebat:

Am un procesor Intel Pentium Dual-Core E5300, are 2.6GHz si as vrea sa fac overlok pina la 3.0GHz, oare nu este vreo problema daca ajung pina la 3.0GHz? Sau sa se arda Duamne fereste.

2 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Cred ca va merge pana la 3000mhz; Dar aici depinde si de cooler-ul pe care il ai; daca nu ai un cooler mare, atunci renunta; Mai este o problema, pentru ca daca ii faci overclock, ii scurtezi viata procesorului; (in loc sa te tina 2 ani, te va tine 1an)
Parerea mea e aceeasi, sa-l lasi sa lucreze in parametrii lui normali; Nu-i fa overclock!

| CybeRAthlete a răspuns:

Parerea mea este sa il lasi sa se desfasoare in parametrii lui normali. oricum intelul va lucra exact la frecventa care tio zice.
bafta