| akashi4 a întrebat:

Am un router tp link l-am comfigurar netu merge pe telefon dar nu si pe tableta de ce? Tableta e un Allview viva q8

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tableta are o defectiune. Ori nu-i setat ceva pe ea, ori are defectiune de soft ori de fabricatie (fizic).

| untu a răspuns (pentru Salontanul):

Raspuns gresit!

| Salontanul a răspuns (pentru untu):

Avand probleme cu capul normal ca nu spui si de ce!

| untu a răspuns (pentru Salontanul):

Routerul are o singura adresa, un singur cod pe care le folosesti ori telefon ori tableta! Nu se poate functiona amandoi, pentru ca exista conflicte de semnale! Va trebuie un router cu doua coduri (doua adrese IP)!

| Salontanul a răspuns (pentru untu):

Aiurea! Habar n-ai. Mai invata pustiule!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Bai,du-te la oi! Eu am doua telefoane si doua laptopuri si functioneaza toate simultan pe wi fi.SIMULTAN,adica toate in acelasi timp.Mai invata, pustiulica.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru untu):

Amuzant esti rolling on the floor Mi-ai facut ziua laughing

| K0sti a răspuns (pentru untu):

laughing Olele, de unde ai scos taicule prostia asta?

| untu a răspuns (pentru darrio2007):

Dar aveti si o tableta? Ati incercat? Am si eu o tableta si am aceeasi problema cu semnalul wireless si conexiunea cu internetul! Am incercat si la setari si tot nu merge!

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Am si eu o tableta si tot nu functioneaza cu wirelessul si cu conexiunea cu internetul! Sint foarte dezamagit ca am cumparat degeaba si am sa-l vand! Degeaba razi de mine!

| untu a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Crezi ca sint amuzant? Poate ca ti-au fatat paduchii din capul tau?

| K0sti a răspuns (pentru untu):

Pai da, dati vina pe scule ca sunteti voi habarnisti! Stii cate adrese poate sa aloce un router? 254 dragutule! Deci poti pune pe el 254 de dispozitive in acelasi timp!

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Wow! Asa de mult? Serios?

| K0sti a răspuns (pentru untu):

Nu, era o gluma! Ia pune tu mana si citeste!
In plus poti vedea asta si cand intri pe interfata routerului...

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Aha! Am glumit si eu! stiam ca e gluma si m-am prefacut ca eram mirat si nestiutor!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Are baiatul meu.Allview.Si nu a intampinat probleme.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa nu te deruteze raspunsurile acestui individ sa stii ca se pot pune mai multe aparate pe un router. Eu am doua telefoane si un laptop. Uite si aic: http://www.drogoreanu.ro/tutorials/retea-wireless.php

| darrio2007 a răspuns:

Problema este la tableta.Inchide-o si redeschide-o.Mai baga o data parola. Poate nu ai scris bine. Daca tot nu se conecteaza du-o la service.