| bob13 a întrebat:

am o tableta Allview si un router tp link,problema este ca tableta imi citeste reteaua de wifi,se conecteaza, dar nu merge internetul.Ce trebuie sa fac in cazut asta?

2 răspunsuri:
| sleeky1532 a răspuns:

Este posibil ca router-ul tau sa foloseasca o modalitate de encriptare mai avansata fata de cele pe care tableta le poate decripta. (psp fat, slim are aceleasi probleme). Incearca sa dezactivezi parola de la wifi iar daca esti pe rds incearca sa pui ip-ul static in setarile tabletei (in meniul cu wifi). Bafta.

| Catalin_Alin_1991 a răspuns:

Seteaza-ti routerul sa metoda de criptare a parolei sa fie WEP, e imposibil sa nu iti mearga nici asa (asta daca are conexiune activa )