| cosmin199932 a întrebat:

Am un router wireless tenda n3.I-am bagat cablul de net in el, ma conectez la el cu telefonul dar nu merge internetul, Ce pot face?

7 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Pai ce abonament de internet ai? PPPoE, Adsl, CATV? Configureaza routerul in functie de abonament.

| cosmin199932 explică (pentru trusk):

Nu stiu cum sa aflu ce fel de abonament am.

| trusk a răspuns (pentru cosmin199932):

Pai de la cine ai abonament si unde locuiesti (oras)?

| cosmin199932 explică (pentru trusk):

Locuiesc in Bucuresti si am internet de la izo network

| trusk a răspuns (pentru cosmin199932):

Uite asa: cand bagi cablul de net in calculator, vine direct de la ei? Sau ai ceva modem, si din modem in calculator. Si cand il bani in calculator, nu trebuie sa dai un connect, sau ceva de genul asta?

| cosmin199932 explică (pentru trusk):

Nu e modem si nu trebuie sa dau connect

| Alinanicoleta1 a răspuns:

Suna la Vodafone sau ca sa afli