| Junseng a întrebat:

Am un Samaung Note 4 codat.Cand pornesc telefonul imi cere "codul de retea" sau ceva de genu.Prin decodare prin IMEI pot sa obtin codul acela sau il decodeaza pur si simplu? Daca stiti si un site pe care l-ati folosit e bine venit.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Te uiti pe net si vei gasi. E o serie de comenzi prin care resetezi telefonul si de asemenea si codul de intrare in retea.

Nu e nevoie de imei.

| amzosoft2003 a răspuns:

Pentru o decodare definitiva ai nevoie de codul de retea (la nevoie si de codul PUK). Lista de preturi pentru decodare Samsung se afla aici: http://www.decodare.info/pret-decodare-samsung.htm