| Livia99Cossy a întrebat:

Am un Samsung Galaxy chat b5330, mi s-a descarcat si s-a inchis.L-am pus la incarcat si face contact, scoate zgomot ca si cum s-ar incarca din 5 in 5 minute dar ecranul nu se aprinde.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MaximusBommel a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator, este posibil sa ai scurt-circuit pe fir.

A doua optiune este sa incerci o resoftare a telefonului.

Desfa telefonul si scoate bateria; este umflata?

| Livia99Cossy explică (pentru MaximusBommel):

Bateria este perfect normala.

| MaximusBommel a răspuns (pentru Livia99Cossy):

In cazul asta, imprumuta un incarcator de la un prieten/coleg si incearca cu acesta. Sau poate chiar mai ai tu unul de la un alt telefon, care se potriveste.

Altfel, este posibil sa fie o problema de software, care in general se rezolva prin resoftare.

| Livia99Cossy explică (pentru MaximusBommel):

S-a rezolvat in sfarsit, am scos bateria si am lasat-o un timp, merci mult big hug.O zi buna!

| MaximusBommel a răspuns (pentru Livia99Cossy):

Cu placere. Ai grija ca este posibil ca in viitor bateria sa cedeze complet. E bine sa ai una de rezerva happy Succes!