| eddu a întrebat:

Am un samsung galaxy fit s5670 si nu reusesc sa pun alta melodie la mesaje in afara de cele care le are telefonul...as vrea sa pun o melodie in format mp3 dar nu stiu cum se face! ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

Pai dai la setarile tel si trebuie sa fie niste optiuni sa schimbi mel si la mesaje si la apeluri.

| Adrianetc a răspuns:

Am si eu un Samsung,dar corby. O colega mi-a dat o melodie draguta si am vrut sa o pun la mesaje. Am intrat la setari, la profil-general/normal, dai editare si acolo poti sa o schimbi. Nu cred ca e din cauza telefonului, incearca ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai simplu nu se poate... e logic! intrii in Fisierele mele dupa cauti o melodie care iti place care o ai tu dai copiere si te duci in urmatoarele foldere: media>audio>notifications>Lipire Aici! Face o scanare media si dupa ce e gata de duci la tonurile de mesaje si ai melodia acolo. Funda?

| Moro_Marmota_1985 a răspuns:

Copiati melodia si intrati in media>audio>notifications>Lipire Aici! (melodia)... functioneaza la toate modelele Samsung galaxy plus.s2.s3.s3 mini s4 etc...

| eddu explică:

La setari se poate schimba doar melodia la apeluri!