| RawGrey a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note GT-N7000. Daca ma joc pe el si se incarca in acelasi timp se va deteriora in timp bateria?

Răspuns Câştigător
| llust a răspuns:

Da, ti se deterioreaza. cu timpul o sa tina mai putin bateria fata de cat tine la inceput (cand e nou).

3 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Nu neaparat depinde de ce baterie folosesti daca folosesti li po nu are treaba

| Freddie23 a răspuns:

Acumulator se deterioreaza oricum in timp... problema ta este daca aceasta utilizare va accelera acest proces.

Personal nu cred, dar gandeste-te ca acel acumulator are un anumit ciclu de reincarcari (ca orice baterie de altfel), si cu cat faci acel ciclu de incarcari mai repede cu atat i se duce viata.

Oricum cred ca este mai sigur sa te joci pe el, avandu-l in priza decat sa rupi acumulatorul, prin goliri si incarcari repetate!
Asa citisem pe un site ca e mai bine pentru orice acumulator. sa nu-l lasi sa se goleasca si apoi sa-l incarci din nou!

| RawGrey explică:

Nimeni?sad