| nRs93 a întrebat:

Am un samsung s5230 si nu imi citeste cablul de date. Am incercat la 2 pc-uri si nu merge, pe un pc era instalat windows xp iar pe celalalt windows 7. Cand introduc cablul in telefon imi apare in bara un mesaj cum ca ar cauta driverul si apoi imi spune ca nu a putut fi gasit. Am incercat sa instalez si samsung pc studio si tot nu merge. In telefon am dat la mass storage si nimic. Cel care gaseste solutia sa pot conecta telefonul la pc primeste funda. big grin

Răspuns Câştigător
| denysa15 a răspuns:

Si eu am tot Samsung s5230 si nici mie nu imi merge cablu de date...si mai am inca 3 colege in clasa si la fel si la ele.nu stiu dc nu merge.eu mi-am cumparat bluetooth de calculator big grin

8 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Pai inceareca sa puii usbul de la cablul de date in alta mufa! ca nu toate mufele sunt bune! eu asa am patit! sau ii trebuie un cd pentru telefon! ast funda

| Cornelcmn8 a răspuns:

Vezi ca trebuie sa ai instalate si Samsung pc studio si inca o chestie de pe cd.am uitat cum se cheama.era a 2-a dupa Samsung pc studio.

| Pettricaaa a răspuns:

Daca nu ai card in telefon nu poti sa te conectezi la pc prin mass storage, doar prin pc studio.incearca sa introduci un card microsd in tel si apoi sa te conectezi prin mass storagewinking la win7 driverul se instaleaza singur, dar oricum nu ai nevoie de elwinking

| XLittleGirlX a răspuns:

Te ajut eu!
Uite mai intai dai la Menu-Stettings-Phone settings-PC connections-Media Player

Sper ca ti-am fost de folos!

| iSharan a răspuns:

Foloseste-te de bluethoot! conecteaza bluethoot la pc si transmite datele prin el

| nRs93 explică:

@Cornelcmn8: nu am cd cu drivere, Samsung pc studio l-am instalat de pe internet.
@alydulcick: am incercat toate conexiunile si nu imi merge niciuna, pe telefon imi scrie connected dar pe pc nu imi apare nimic.
@lucian: am incercat in toate mufele.

| nRs93 explică:

@petrica95: am card in telefon.

| Bica_Veronel_1994 a răspuns:

SALL sunt veronel, am un telefot sonyerycsson t303 si nu stiu cum sa ma conectez la calculator cu cablu de data, ma poate asjta cineva?