| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu si eu urgent cum pot conecta telefonul meu Samsung SGH-J700i cu PC-ul prin Bluetooth,am gasit in setarile telefonului la categoria "PC Connections"doua variante:"Mass Storage"care banuiesc ca este conexiunea prin cablu de date USB si "Samsung PC Studio",am instalat programul acesta si nu ma pot conecta cu PC-ul, ce driver anume trebuie sa instalez in PC ca sa ma pot conecta cu telefonul, imi spunea ceva de genul"The Bluetooth device should be installed on the PC and the SPP (Serial Port Profile)".Va rog frumos sa raspundeti doar cei care stiti raspunsul!happyMultumesc anticipat!:-p

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce vrei tu nu se poate!

Trebuie sa ai in primul rand bluetooth in pc.Trebuie sa cumperi o cheita/adaptor bluetooth pentru pc si apoi te poti conecta cu telefonul prin bluetooth. Conexiunea bluetooth se face fara cablu. Wireless nu te poti conecta! Asa arata un adaptor bluetooth http://www.price.ro/preturi_adaptoare_bluetooth-1348.htm

3 răspunsuri:
| mudokinss a răspuns:

"Mass Storage"-face referire la micro-sd-ul din tel, ''Samsung PC Studio'' se foloseste prin cablu de date pentru ati etala tot ce ai in memoria tel. inclusiv ce ai pe micro-sd.
Pentru bluetooth setarea se face din laptop[banuiesc ca asta ai] dupa cum urmeaza:
-te asiguri mai intai ca ai bluetoothul deschis in tel.
-in laptop intri in-control panel/hardware and sound/devices and printers/add a device-dai clic[pe add a device]si in mod automat iti va gasi telu. cam atat[sper ca am ajutat]

| CannabisFan a răspuns (pentru mudokinss):

Dar nu vreau sa conectez telefonul la un laptop, stiu ca se poate, eu vreau sa il conectez direct la PC prin bluetooth sau orice cale wireless fiinda ca nu am cablu de date, se poate face asa ceva, si cum, stii vreun soft ceva care sa il instalez in PC?straight facerolling eyes

| neluL a răspuns (pentru CannabisFan):

Ce vrei tu nu se poate!

Trebuie sa ai in primul rand bluetooth in pc.Trebuie sa cumperi o cheita/adaptor bluetooth pentru pc si apoi te poti conecta cu telefonul prin bluetooth. Conexiunea bluetooth se face fara cablu. Wireless nu te poti conecta! Asa arata un adaptor bluetooth http://www.price.ro/preturi_adaptoare_bluetooth-1348.htm