| Andrian9917 a întrebat:

Am un sintezator yamaha psr e413 si can o o pornesc se aprinde ecranul dar nu pot face nimic la nici nu canta nimic, am apasat deja toate butoanele si nu merge, spuneti-mi voi poate trebuie ce pu vreun cod ceva?
astept raspunsuri, care ma va ajuta s-o pornesc primeste funda!

1 răspuns:
| guardian18angel a răspuns:

Salut

Nu te putem ajuta doar cu informatiile respective.

Ma indoiesc, insa ca trebuie sa bagi vreun cod, sau asa ceva simplu. Mai degraba trebuie s-o duci in service, sa ti-o desfaca cineva si apoi sa vada daca nu cumva e vreun fir despris. Nu are cum sa se aprinda ecranul si sa nu mearga clapele, asta... presupunand ca ai apasat tot ce era de apasat si nu cumva ai omis ceva happy pentru ca daca n-ai omis vreun buton sau vreo metoda de a o aprinde, atunci e ceva dinauntru si ar trebui desfacuta.

Foloseste-te de garantie, dac-o mai ai, iar daca nu, cineva care e renumit prin oras pentru reparatii electronice, sau ceva-n genul. Insa recomand ca tu sau tatal tau sa stai cu ochii pe el sa fi sigur ca ti-o repara. Apoi... gata happy