| StefanIohan a întrebat:

Am un stuck pixel pe display-ul de la camera Sony ZV-E10, cum il fac să dispară?

3 răspunsuri:
| 4evergentleman a răspuns:

Nu ai cum, orice pixel mort așa rămâne și la tel și la orice dispozitiv, trebuie schimbat ecranul, display-ul doar așa scapi de acel pixel.

| StefanIohan explică (pentru 4evergentleman):

E stuck bro nu e mort laughing

| 4evergentleman a răspuns (pentru StefanIohan):

Orice pixel apărut pe ecran așa rămâne,apare din cauza densitatii prea high a ecranului,daca e negru e dead pixel, daca e de alta culoare oricum nu cred că scapi de el, pe telefon nu ai nici o șansă, pe monitor daca îl masezi ușor cu un creion dar nu e o garanție și aici e nevoie de noroc chior și la camera habar nu am, orice pixel in general așa rămâne indiferent că e blocat sau mort, dar sper sa primești raspunsuri mai utile și să scapi de pixelul ăla?