| andrelutza807 a întrebat:

Am un telefon Allview A5Duo si de la un timp nu prea mi se incarca....Sau, de exemplu, in acest moment am 60 % baterie, iar cand il bag la incarcat am 57 %. Cum vine asta? Sau, daca il bag la incarcat, ba mi se incarca, ba nu mi se incarca, si in loc sa creasca nivelul bateriei, scade.Aseara l-am bagat la incarcat, ca avea 4 %. L-am lasat pana astazi, la ora 13, si avea de-abia 48 %.De obicei, cand il bagam la incarcat, in 2 ore maxim se incarca complet fara probleme. Ce sfaturi imi puteti da, in afara de a merge cu el la un service? Ma poate ajuta cineva? HELPP! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Vendetta47 a răspuns:

1.Reinstaleaza soft-ul(Android-ul) poate e virusat
2.Descarca AVG Antivirus FREE din Playstore(Magazin Play) e gratuit-->Scaneaza telefonul de Virusi
3.Cumpara alta baterie daca nici una din variante nu merge

| andrelutza807 explică (pentru Vendetta47):

Am aflat problema de la un specialist :s-a stricat un pin de acolo unde se baga mufa...da, trebuie reparata. sad happy

| Palade_Diana_1994 a răspuns:

Poti incerca o baterie noua sau un incarcator nou happy Si eu am facut prostia de al lasa la incarca 2 ore si dupa gat si s-a stricat bateria sad