| crysstyann a întrebat:

Am un telefon blocat in reteaua Vodafone va rog imi puteti spune daca il pot debloca sa pot pune si alte cartele in afara de Vodafone?

Răspuns Câştigător
| laura_2098 a răspuns:

Nu este foarte simplu, iti treuie un alt telefon Vodafone dai la *100# si acolo sunt niste campuri dai acolo unde scrie cod puk blocat si iti scrii nr de tel iti trimete aia codul si gata. funda? plzzzzzzzzzzzzzz

4 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Ca sa poti pune si alte cartele trebuie mai intii sa/l decodezi

| andreea_2617 a răspuns:

Cred ca da si eu am patit la fel am o cartela de licamobile!

| loveanddreams a răspuns:

Trebuie sa il decodezi, decodatu e cam 50 lei (sper ca te-am ajutatlaughing

| bubulina_4916 a răspuns:

Buna! Pai ar trebui sa mergi la un service de telefoane, se poate debloca depinde de telefon si daca cei de la service au softul pentru deblocarea telefonului. Eu l-am avut blocat tot in Vodafone si am reusit sa-l deblochez, in functie de telefonul pe care il ai te va costa pana intr-o 100 de ron! pup