| adimancool a întrebat:

Am un telefon cu touch si nu imi merge calumea touchu adica daca apas pe ceva intra in alta parte, daca trag de touch in stanga sau dreapta merge dar foarte putin..cum as putea sal repar? adica sa incerc eu nu sa il duc prin nu stiu ce magazine... funda

Răspuns Câştigător
| MarYan00 a răspuns:

Dai la settings si touchscreen-->calibrare tastatura

* e pe undeva prin setari depinde de ce tel ai *

bft!

| adimancool explică (pentru MarYan00):

Chiar m-a ajutat chestia asta..merge normal acum

| MarYan00 a răspuns (pentru adimancool):

Npc :p

8 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Uite, si eu aveam touch-u dezechilibrat si uite cum am facut:

am conectat cablul usb la telefon in timp ce tineam apasat pe butoanele care nu mergeau la telefon, apoi VOILA! a mers, deci s-ar putea doar sa ai probleme la echilibru.

| IonutAxi a răspuns:

Salut
Nu cred ca ai ce sa ii faci tu
Daca e stricat touch trebuie dus la reparat.
Asa am patit si eu cu un Lg cu touch
Numi mergea bine ..Si l-am dus la reparat

| MCRgurl a răspuns:

Pun pariu ca ai LG ca am aceeasi problema.mai telefonul trebuie calibrat de preferat o data la 3 zile ca de nu se intampla ce s-a intamplat, hai du-te la setari si gaseste calibrarea si fa-o o data la 3 zile

| AlexBmxRider a răspuns:

Si la mine merge greu. Nu ai ce sa ii faci.