| Anonim1989077656477 a întrebat:

Am un telefon Lg-P500 si nu stiu cum sa fac sa-mi mearga Wi-Fi.ma ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| dinucristian2000 a răspuns:

Dai un reboot la telefon si daca tot nu merge incearca ceva in genu din setari wifi daca apesi meniu jos dreapta (nu pe.ecran) apare avansat si dai acolo uncheck pe casuta de nu ma conecta la wifi cu semnal slab sau ceva in genu... daca tot nu merge atunci dai stergere la toate retelele de wifi si le reconectezi... la mine am dat un reboot si a mers. sper ca am ajutat

| GabytzuXxXx a răspuns:

Am si eu la fel...Setari--->retele wifi--->setari wifi--->adaugare retea wifi (uitate pe spatele modemului de net unde scrie SSID si scrie numele netului)--->introdu parola la net(pe spatele modmului unde scrie wlan)