| InTheAir a întrebat:

Am un telefon luat de la Vodafone... Stiam ca intr-o vreme toate telefoanele erau blocate in reteaua de unde le cumparai. Acum cum e? As fi vrut sa-mi iau si o cartela de la alta retea si imi spunea cineva ca mai nou nu se mai blocheaza in retele.

3 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Cel mai simplu roaga-ti un prieten sa-ti dea cartela lui care sa fie din alta retea si o bagi la tine si vezi daca mergewinking.Eu unul stiu ca sunt codate daca le cumperi la abonament de la Vodafonehappy. Deci roaga-ti un prieten ca sa nu-ti cumperi degeaba o cartela.winking

| eXtreme21 a răspuns:

Cred ca stia si el ca se poate decoda, nu? Probabil ca el vrea sa stie doar daca e codat sau nu, ca poate nu are bani de decodat acum.

| sNukki a răspuns:

Ca sa poti sa-ti bagi orice cartela in telefon de duci la un service si il decodezi big grin