| SonicAndrei a întrebat:

Telefoanele cumpărate la liber de la Vodafone sunt blocate în rețea?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, cele cumpărate la liber merg in orice retea, ca doar de aceea le zice la liber, liber de retea, doar cele pe abonament fiind la un pret mic, sunt codate in Vodafone. Dar oricum inainte de a lua un telefon de la ei, intreaba i si pe cei de acolo, sa te convingi. Să nu dai banii aiurea.

| SonicAndrei explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fix așa voi face! Îți rezerv de acum răspunsul câștigător, dar funda o voi da doar după ce voi lua telefonul (cam peste o lună).

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SonicAndrei):

Ok, cind doresti tu, mult succes.

| K0sti a răspuns:

Pai daca sunt la liber?
Ce o insemna liber ala... oare?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cred ca da, in alte tari Vodafone le blocheaza, la noi am retineri pentru ca stiu ca a cumparat un prieten de la ei unu la liber si era deblocat sau l-a luat de la Arsis(partener Vodafone) si nu mai tin eu minte...

| SonicAndrei explică (pentru Th3AbSinTh3):

Mersi de informație. Am și eu un prieten care și-a luat la liber un telefon de la Vodafone și e deblocat.

| Eastwood a răspuns:

Majoritatea da, cred ca toate!

| SonicAndrei explică (pentru Eastwood):

Așa am crezut și eu, dar am un prieten care și-a luat un S3 la liber și îl poate folosi în orice rețea.

| SonicAndrei explică:

Răspunsul corect a fost „da", dar angajatul de acolo trebuie să ți-l decodeze dacă îl cumperi la liber.