| D4ny4WIN a întrebat:

Am un telefon Nokia 500, si cand incerca sal deschid din butonul de power nu se deschide. de ce? sad
oare se poate repara problema?
app, la ce service sa ma duc?
FUNDAwinking

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi defect butonul, aşa cum spuneai şi tu...

Preferabil să-l duci la magazinul de unde l-ai cumpărat, mai ales dacă ai Garanţie la el, sau la un Service din lista de pe Certificatul de Garanţie.
Ori, dacă NU mai ai Garanţie, îl poţi duce la orice Service.

Toate cele bune.

| nicoalusoby a răspuns:

Sunt mai multe cauze unul penibil este sa nu ai baterie, poate ca nu mai iti merge butonul sau nu mai primeste comenzi. Baga-l 2-3 ore la incarcat apoi du-te cu el la un centru de reparat telefoane o sa iti spuna ei ce are. Daca te duci la un centru bun poate sa til faca pe loc.

| D4ny4WIN explică (pentru nicoalusoby):

Eu sunt sigur ca butonul nu merge pentru ca il tin apasat si dau pe touch si merge tocuhul, in mod normal, daca butonul ar functiona, n-ar merge touchul cat timp am degetul pe buton.
ps : la ce service? sunt din focsani