| Devylgreen a întrebat:

Am un telefon s7392 pe care l-am brickuit incercand sa pun pe el un twrp necompatibil si nu mai porneste deloc, nici cand il pun la incarcat nici daca apas butoanele power+home + volume -/+. As putea sa-l repar acasa sau trebuie neaparat sa-l duc la service? Va rog fara comentarii de genu: arunca telefonul doresc doar ajutor.

6 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Telefonul este absolut antic cu cei 512 mb ram, decat sa il faci la service mai bine iti cumperi unul mai bun cu 100-200lei,si asta il dai cu 10-20 lei ca defect

| Xaya a răspuns:

Daca ai incercat sa il pui in recovery mode si nu a mers du-l la service. Daca nu ai incercat fa-o si daca iti apare meniul acela da-i un hard reset (wipe data).

In cazul in care nici asta nu merge zboara la service. happy

| sorin_6068 a răspuns:

Îl poți face cu odin și romul original uite aici un video https://youtu.be/WyNxe3zZ4GQ

| Devylgreen explică (pentru sorin_6068):

Ba oameni buni, cum sa-l pun in download mode daca nu porneste deloc...

| sorin_6068 a răspuns (pentru Devylgreen):

Înseamnă că tu ai și o problema hardware la el nu numai software verifica bateria daca are curent în ea daca e descărcată ia un încărcător vechi taie mufa și pune firele direct pe baterie + la +și -la- daca nu merge sigur placa de baza e arsa

| Devylgreen explică (pentru sorin_6068):

Cand il pun la incarcat bateria se incarca dar nu-mi apare nimic pe ecran, ramane negru am testat si scoate destul curent.