| Licurici_7465 a întrebat:

Am un telefon Samsung C3010... i'am scos bateria ca sa bag cardul de memorie si nu a mai pornit... L'am bagat la incarcat vreo 2 minute si dupa a mersthinking
Cam dupa o zi mi-a cazut jos telefonul si a cazut si bateria; am introdus'o la loc si nu mai porneste desi l'am tinut la incarcat vreo 2 ore...HELP!

6 răspunsuri:
| TheLoveDoctor a răspuns:

Mai încerca sa scoți bateria încă o data și pune-l din nou la încărcat. scoate și cardul din el și încercă și asa. încercă și alta priza. dacă tot nu merge du-te la un service gsm si vezi daca problema este de la baterie sau de la telefon. Service gsm : http://www.gsm-service.ro/ bafta licurici

| notperfect a răspuns:

Poate bateria ii de vina. Incearca sa introduci alta baterie iar daca nici atunci nu merge insemna ca telefonul ii devina... daca telefonul mai e in garantie du-te la firma de unde l-ai cumparat si spune-le ca telefonul nu mai pornestebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acelasi telefon si uneori la fel mi se intampla si mie introduc cardul de memorie si deodata mi de inchide telul si imi spune sa astept dar se redeschide dupa cateva secunde cred ca bateria este epuitaza ai face bine s-o schimbi cred ca e de vina bateria plus ca poate e si veche de cand ai telefonul daca e in garantie du-te la firma de unde ti l-ai luat si poate acolo ti-l va repara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un telefon Samsung i9000 omnia si trebuie software in limba romina cum se procedeaza in acest caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai este buna bateria ca am si eu unu si la fel face trebuie alta baterie

| AMNESIA_8860 a răspuns:

Stiu eu auzi sa faci cum zic deci scoti bateria dai cu un creion cu varf pe alea 3 linii aurii de 2 ori la fiecare si dupa aia pune bateria si vezi ca o sa mearga tongue nu stie asta nimeni