| Ioanaa765 a întrebat:

De aproape un am un telefon Nokia asa 200, si pana acum am avut 2 cartele. Sim 1 cosmote si sim 1 Vodafone... Si vreau sa ma schimb de pe Vodafone pe Orange. Dar problema este ca pe sim 2 imi primeste doar Vodafone straight face Nu merge nici cosmote nici Orange. Este posibil sa fie codat doar pe Vodafone? thinking Multumesc!

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Telefonul nu are cum sa fie codat intr-o retea si sa mearga cu 2 cartele diferite.
asta pentru ca, codarea se face in softul telefonului.

| geani444 a răspuns:

Este posibil sa fie codat doar pe Vodafone dar poti sa decodezi mergi la un magazin de Vodafone si iti decodeaza ei