| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, mi-am spart telefonul actual si l-am inlocuit cu un iphone 5 gasit prin casa. Am introdus in el 2 cartele Vodafone si nu functionau in telefon, dar o cartela de Orange functiona asa ca am presupus ca era codat. M-am dus si am facut o portare de numar(De la Vodafone la Orange) si cand am testat cartela nu o vedea. Ciudat este ca in alt telefon cartela functioneaza perfect.Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie reparat telefonul, schimbate sloturile unde introduci cartela, numai in servis vor depista ei defectiunile.