| Iulica29 a întrebat:

Am un televizor MyTV care are niste probleme... nu se deschide.........inainte daca il scoteam din priza, becul acela rosu ramanea aprins si dupa 30-40 min se stingea si daca il bagam in priza il puteam deschide.......acum nici asta nu merge .......este modelul TE32........Niste idei?

Răspuns Câştigător
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Daca televizorul are sursa de alimentare externa(nu doar cablu ce il pui in priza)incerca cu alta sursa de alimentare
Daca televizorul are doar cablu ce il alimentezi direct in priza, sursa de alimentare este interna, defectiunea se datoreaza unu condensator de baza a sursei Condensator polarizat 400V 80-300uF si posibil si alte condensatoare ce asigura filtrarea.