| alin123321 a întrebat:

Salut am un televizor LG si are sub el un led rosu care sta aprins ca sa sti ca are curent.
Daca dau pe butonu de aprins de pe telecomanda sau din spate de la tv becul incepe sa palpie si se inchide se stinge se inchide se stinge da nu se deschide tv dupa 2 -3 ore daca il las asa se deschide si ramane logoul Lg Life's Good si ramane asa detot orce as face trebuie sal scot din priza ca sal inchid alfel ramane cu logoul pe ecran tot timpuce sa fac sa mearga? Sa vad iar canalele si tot televizoru e plasma deci ce pot face?

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Probabil transformatorul din el este stricat dul la garantie daca mai ai si alta data nu mai cumpara tv-uri si tot ce tine de dvd/cd LG.

| TechHelper a răspuns:

Daca il deschizi televizorul si ramane LG life's good sau se inchide automat, ia du te cu plasma aceia a ta LG la garantie

| Glimoire a răspuns:

Ai verificat conexiunile? firele, cablurile?