| SorinELoo7 a întrebat:

Am un televizor NEI format 4:3 si am o problema care persista de vrei 3 saptamani. Acum 3 saptamani, in coltul din dreapta, jos a aparut o pata de culoare bej si ca marime, aproape cat un ou de prepelita. Dupa aceste 3 saptamani s-a ridicat aproape de marginea ecranului formand un semi-cerc (acel spatiu dintre marginea ecranului si semi-cerc nu mai are culorile corespunzatoare). Ce trebuie sa fac pentru a repara aceasta problema, este cumva vorba despre magnetism? Astept raspuns din partea voastra!

2 răspunsuri:
| Igama a răspuns:

Incearca sa te duci la un service cu el, pentru ca eu nu cred ca e vorba de magnetism

| SorinELoo7 explică (pentru Igama):

Ce ar putea fi in schimb daca nu e magnetism?