| anonim_4396 a întrebat:

Am un tv full hd si vreau sa il schimb cu unul 4k pentru ps4.

http://m.emag.ro/......DQ75B3BBM/

Intrebarea mea este daca tv-ul imi va converti imaginea furnizata de ps4 la rezolutia 4k pe ecran?

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

PS4 momentan poate rula fisiere video sau foto in format 4K si cam atat. Or sa scoata un nou PS4 care o sa fie capabil sa redea 4K de pe streamuri gen Netflix sau altele. O sa dureze pana ce o sa se treaca la jocuri 4K. Bineinteles ca o sa iti randeze pe tot ecranul televizorului dar nu ai cum sa obtii o calitate mai buna (e imposibil sa convertesti un format in altul superior). Eu iti recomand sa ramai la full HD momentan. (pana o sa merite upgradeul o sa scada pretul la tv 4k adevarate) Si e o mare diferenta intre un Phillips FullHD si un Sony FullHD (4k, dupa caz)