| Reyskate99 a întrebat:

Am un tv Samsung cz20h42t si am luat o telecomanda universala si trebuie sa bag ceva cod dar nu stiu care e... dati-mi codul, nu imi spuneti sa caut pe google am cautat si nu am gasit nimic

4 răspunsuri:
| adishorMS a răspuns:

Nu ai cartea de la telecomanda?
daca nu poti face telecomanda sa-si caute singura codul printr-o apasare consecutiva a 2-3 butoane (setup, learn) tv si power
aproximativ astea

| Reyskate99 explică (pentru adishorMS):

Scrie pe ea sa apas set+power si raman beculetele aprinse dar nu arata nimic la tv

| alexanonimu a răspuns:

Trebuie codul televizorului pentru a merge ea nu stie ce televizor e si trebuie codul televizorului pe net nu cred ca o sa gasesti du-te la o reparatie de televizoare si zii sa.ti dea codu de la tv tauwinking

| justflo2009 a răspuns:

Pornesti tv din buton apoi tastezi
set+power dupa ce s-au aprins ledurile tastezi power si astepti pana cand se opreste tv, atunci apasi power din nou asa iti memoreaza automat codul care l-a gasit
Gata
bafta sper ca o sa te descurci