| Klausie a întrebat:

Am și eu o mare urgență. Așa că apelez aici în speranța că, găsesc un răspuns la ceea ce caut.

Recent m-am jucat prin butoanele monitorului și am apăsat pe Acces parental (ceea ce necesită un cod pin). Codul PIN îl știu, dar NU mai am telecomanda să-l scriu (din butoanele monitorului nu pot). Așa că vă întreb dacă e posibil ca monitorul să citească o telecomandă universală și dacă da, CARE anume, sau dacă o telecomandă Samsung de la un TV LCD/LED (nu tub) ar merge fără probleme. Nu pot scăpa de chenarul cu introducerea PIN-ului dacă nu-l introduc și mi-e imposibil să folosesc PC-ul.

Modelul monitorului: SAMSUNG SyncMaster T220HD LCD
Dacă vă trebuie și seria, vă rog dați-mi un mesaj privat.

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RobertoTo a răspuns:

Pai poti sa ei telecomanda de la cineva care are tv ca al tau sau 2 poti sa cumperi nu neaparat o telecomanda universala ci o telecomanda pentru tv tau te duci cu seria de pe spatele tv-ului la un magazin cu electronice si o sa stie ce telecomanda sa-ti dea

| Klausie explică (pentru RobertoTo):

Ideea e că eu am monitor, nu TV. Deși nu mi-a zis nimeni sigur că 100% merge folosită o telecomandă de la orice televizor SAMSUNG. Am să încerc.

1 răspuns: