| andreea_6295 a întrebat:

Am un virus pe calculator si se trimite la toti din lista cand sunt pe messenger (ma si injura aiahee hee). Cum fac sa scap de el, adica trebuie neaparat sa-mi bag windowsul din nou?

Răspuns Câştigător
| ydaa a răspuns:

Eu am scapat de el cu ajutorul acestui site trebuiee sa citesti bine instructiunilee sau daca ai antivirus dai SCAN si iti scaneaza tot calculatorul anihilandu-i si depistandu-i uite site-ul
http://blog.videotutorial.ro/......messenger/

8 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Doamne cand vad ca toti posteaza care nu au habar... oricum fa cum a zis anonim sau ydaa

| razvanyoung a răspuns:

Poti incerca cu un antivirus bun daca ai de unde sa faci rost (cumperi) si daca nu se poate ...trebuie sa-ti reinstalezi windowsul, nici decum sa ti`l bagi din nou!

| Darion a răspuns:

Cam da trebuie nu prea poti sa scapi de el big grin sper ca acum asta te va invata minte sa nu intrii pe toate linkurile si sa downloadezi orice
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU trebuie sa reinstalezi windowsul, descarca de aici: http://www.techspot.com/downloads/4716-malwarebytes-anti-malware.html Malwarebytes Anti-Malware 1. 50 apoi il instalezi, selectezi limba romana la el, faci o actualizare la el, dupa care ii dai sa faca o "Scanare completa" cand termina de scanat apesi "Inlatura toate" dupa care te pune sa dai un restart la calculator, dai restart la calculator si ai scapat de virus. BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ valeryu2006 "Poti incerca cu un antivirus bun" Antivirus bun nu exista chiar si cumparat.Niciun antivirus nu recunoaste toti virusi existenti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza COMBOFIX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie numai decit

| yoyo_2588 a răspuns:

Nu nu trebuie dai pe antivirus si dai scanare sau poate ai un program parca se numea einsten probleme uite iti zic eu cum sa il scoti star -set programs acces and defaults -change or remove programs si vezi unde scrie einstein, inceearca mai intai cu scanare virusi. daca nu a patruns virusul departe windowsul poate fi salvatwinking