| Alexxa10 a întrebat:

Am luat un virus pe messenger, care trimite massuri aiurea la toata lista, si imprastie virusul. ce pot sa fac sa scap de el? Altceva decat sa reinst. Windowsul?

8 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! dai clic pe:my computer/local disc C/Windows/cautati Prefetch dublu click pe el si stergeti fisierul cu numele de : IM56245.JPG-www.myspace.com.e-2705A72A.atata trebuie sa faci ca sa scapi de virus.

| FeFy` a răspuns:

Cei care vreti sa scapati de virus cu foto dati ctrl + alt + delete si dati end process la INFOCARD. EXE si stergeti urmatoarele fisiere:
C:\Windows\mds.sys
C:\Windows\mdt.sys
C:\Windows\winbrd.jpg
C:\Windows\infocard. exe
si alta data nu mai dati click pe toate prostiile...(da si tu mai departe ca sa ii ajuti pe altii,)

sau

Vedeti ca s-a lansat recent un virus pe messenger, daca primiti un mass gen "foto " si acest link http://enfinito.net/image.php, NU DATI CLICK, va va virusa calculatorul + va da un mass idiot la toti din lista pentru a-i virusa si pe altii. Asa ca nu va lasati pagubit. Mai bine da acest mesaj mai departe, pentru binele celor care... Astai un program care va va scapa de virus http://unblogutil.blogspot.com/2010/04/scapa-de-virusul-nou-de-pe-mess.html

| Anonymous485 a răspuns:

Buna.Ar fi bine sa-i dai un Scan cu Windows Defender,in cazul in care nu gaseste virusul,incearca cu Restore Windows,intri in start si scrii reinstal windows si dai enter, in cazul in care nu merge nici asa, reformateaza partitia C:\ asa cu siguranta va merge kiss sper ca ti-am fost de mic ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica trebuie, ca sa scapati de virusul care trimite massuri de incep cu "foto" dati ctrl + alt + delete si dati end process la INFOCARD. EXE si stergeti urmatoarele fisiere:
C:\Windows\mds.sys
C:\Windows\mdt.sys
C:\Windows\winbrd.jpg
C:\Windows\infocard. exe
da' acum nu stiu daca mergethinking
oricum.eu zic sa incerciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu gasesc infocard. execryingpoate ar mergesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul lucru avut in comun de infocard. exe virusul si infocard. exe serviciul Microsoft e numele. Nu vreau sa fac spam, uite solutia: http://blog.savy.ro/......lasi-nume/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma puteti ajuta si pe mine tot cu aceeasi problema dar eu nu gasesc in comp nimic din ce ati zis voi...