| anonim_4396 a întrebat:

Am un windows xp sp3 black edition si cd il instalez pe computer nu imi da voie sa folosesc sunetul. dupa instalarea driverului nu imi da nici o eroare insa nu merge ca si cd nu as avea boxe.am auzit ca asa se intampla la unele calculatoare cu care are conflicte la partea de hard.nu agreeaza unele componenete si de aia se intampla asta.insa am auzit ca exista un fisier care trebuie copiat in windows dupa instalare si apoi va merge.stie careva care e acel fisier sau de unde pot sa il iau? va multumesc

7 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Incearca cu ultimile drivere audio sau foloseste alta versiune de windows ca de obicei cele gen black edition au probleme de incompatibilitati...

| asko a răspuns:

Incearca cel mai bine cu un windows xp normal, apoi poti da faci pe el ce vrei in materie de customize, si altele;

| Gabystelistu95 a răspuns:

Incearca mai bine cu Windows XP SP3 Dark Edition, are o interfata de Vista si merge foarte bine, nu am probleme cu el.

| Slowmotioon a răspuns:

Man parerea mea ca windowsurile astaea dark edition, black edition.gamer edition,, .etc.Sunt niste Windowsuri(TROMPETE)Eu zic. XP professional normal ori sp1, 2.sunt ft Bune...Normal ca un windows hack-uit.nu ruleaza ca un windows.normall.eu iti recomand un windows xp normal,,, si o sa iti faci treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, chiar exista un fisier ce trebuie copiat ca sa-ti mearga. Asa e cu acel windows. Cauta si descarca fisierul "hhctrl. ocx" sau na ia-l de aici, http://www.ocxdump.com/......nload.html si du-te in folderul windows, pe urma du-te in folderul system32 si pune-l acolo. Sunt aproape sigur ca asta iti trebuie, pentru ca acest fisier are mare legatura cu sunetul. Daca iti spune ca deja exista acel fisier, atunci chiar nu stiu care sa fie problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Download/realtek high difinition audio/si instaleazal/dai un restart la pc /si conf/sunetul la realtek

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine inceraca last xp v22 merge foarte bine il am de un an si merge perfect sa-ti pui si avastu si nu mai ai probleme