| anonim_4396 a întrebat:

Am un windows xp sp3 vista look black edition 2008 si sunt foarte multumit de el insa am o problema. exista insa o problema intre el si placa de sunet.nu imi merge sunetul dupa instalarea driverului.asa mi se mai intampla si la laptop.am auzit ca este un fisier lipsa ce trebuie copiat de pe alte sisteme de operare si introdus in winul instalat la mine pe calc. daca imi puteti spune despre ce e vb sau dca il aveti va rog sa mi-l trimite-ti! va multumesc

2 răspunsuri:
| mugurel021978 a răspuns:

Iti apare o eroare? ce placa de sunet ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am revenit cu o solutie. Da, chiar exista un fisier ce trebuie copiat ca sa-ti mearga. Asa e cu acel windows. Cauta si descarca fisierul "hhctrl. ocx" sau na ia-l de aici, http://www.ocxdump.com/......nload.html si du-te in folderul windows, pe urma du-te in folderul system32 si pune-l acolo. Sunt aproape sigur ca asta iti trebuie, pentru ca acest fisier are mare legatura cu sunetul. Daca iti spune ca deja exista acel fisier, atunci chiar nu stiu care sa fie problema.