| FlorinCiokan a întrebat:

Am un ZTE F101 telefon simplu si tot timpu cand sun pe cineva fara sa bag #31# in fata numarului el suna cu numar privat. ce sa fac? cum se da reset? este din setari dar ala nu sterge nimic din telefon.

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

From the home screen select Menu -> Settings -> Privacy -> Factory data reset -> Reset phone -> Erase everything.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Doar de câtva timp sau de la achiziționarea a apărut problema?
-Poate ai setat o opțiune din setarile sa pună direct #31#.(Deoarece majoritate telefoanelor, nu apar astfel de probleme ).

| FlorinCiokan explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Nu am selectat nimic. Am avut zeci de telefoane asta e o raritate.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Eu am vazut pe unele telefoane optiunea aceea... Poti incerca sa ii dai restart din fabrica(dar sa-ti salvezi undeva pozele si folderele importante). Bafta.