| aLLin a întrebat:

Am urmatoarea configuratie la PC :
-Intel(R) Celeron(R) CPU 2.20 GHz
-1 GB RAM
-160 GB HDD
-ATI Radeon x1650 (512mb)
-Sistem de operare : WINDOWS XP SP3
Un coleg are aceeasi configuratie ca a mea si ii merge foarte bine.Mentionez ca l-am curatat de praf.
Imi pote spune cineva de ce merge greu?

Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Geoox a răspuns:

Prima cauza ar putea fi timpul de folosire. Se stie ca windows'ul incetineste daca nu l.ai mai restartat de mult. As putea sa e ajut cu niste sugestii de programe care sa iti curete calculatorul cauta "ccleaner" sau "advanced system care" trebuie sa precizez ca acei 1 gb ram sunt mult prea putini pentru performante de top.

2 răspunsuri:
| aLLin explică:

Am incercat si cu reinstalarea sistemului de operare, dar degeaba...Eu cred ca e din cauza placi de baza.In fine sa mai vad cateva pareri!

| Cristian523 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi sistemul de operare. Poate acel prieten are mai putine aplicatii la pc. tu daca ai mai multe o sa mearga mai greu. Poti sa ai si virusi incearca sal desvirusezi cu un antivirus.

Sfatul meu.: Reinstaleaza windowsul, dupa care instalezi driverele si doar programele necesare, nu instala toate prostiile care nu iti trebuie. Daca faci asa o sa mearga ca uns pc-ul iti zic eu. Acum ceva timp pana sa imi schimb pc-ul aveam pc asemanator si mergea f. bine