| Bragefop a întrebat:

Am vărsat suc pe pc(Nu era pornit)l-am lăsat vreo 8 ore să se usuce după l-am aprins și mergea perfect ca inainte, ziua următoare l-am aprins m-am jucat cam 30 de minute și după a început să își dea restart singur și imi arăta că nu mai am semnal la hdmi la monitor si asa se intampla mereu.Care ar putea fi componentele afectate?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pe el sau in el?

| Fatamuntilor a răspuns:

POSIBIL placa de baza.
Am avut o experinta asemanatoare, difenta era ca desi era ledurile erau aprinse, nu puteam aprinde laptotul.
l-am dus la atelier, mai departe l-a trimis la Bucuresti.M-a costat 500 de lei, dar mi-a schimbat si tastatura.A trecut 4 ani si merge si acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Andresso a răspuns:

Placa video ar fi afectata mai mult ca sigur, dar poate fi si placa de baza.

| Mavni a răspuns:

Sucul are zahar. S-a uscat, dar nu s-a indepartat zaharul care umed sau incalzit, este lipicios. Du-l la service. Nu-l mai porni.