| Costyn330 a întrebat:

Salutare,am o problema cu pc,nu reusesc sa ii dau de cap deloc,deci, ieri mergea fara nici o problema,l-am inchis,l-am curatat de praf a pornit,m-am jucat csgo,pe urma dupa ce l-am oprit,l-am aprins intr-o ora cam asa si nu mai apare semnal pe monitor,am incercat sa scot ramii rand pe rand,daca il las fara rami nu bipaie,am scos placa video si am lasat pe integrata,la fel,nici un semnal... Am schimbat hdd, nimic, am schimbat sursa nimic iar. Ce ii pot face, pinii si condensatorii sunt ok toti...

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai schimbat si pasta procesorului la curatire?

| Costyn330 explică (pentru Bula):

Salutare,da am schimbat si pasta, am curatat absolut tot pc-ul cu pensula.

| Bula a răspuns (pentru Costyn330):

Este posibil ca n-ai aplicat corect pasta si procesorul s-a supraincalzit.
In asemenea caz, poate fi ars procesorul sau placa de baza.

Verifica, totusi, si conectarea butonului de pornire si a difuzorului/beeper-ului incorporat in sistem, respectiv si cu o alta sursa.

| darrio2007 a răspuns:

Cu ce ai scos ramii?

| Costyn330 explică (pentru darrio2007):

Salut,cu mana cand pc-ul era deconectat de la orice sursa de curent

| darrio2007 a răspuns (pentru Costyn330):

Aha!

| Brizbriz a răspuns:

Placa de baza sau procesorul (asta, foarte putin probabil)

| Strwberrs a răspuns:

Habar nu am... ai mancat cumva pe PC? Sau nu stiu, l-ai trantit cand te-ai jucat Cs Go?

| Costyn330 explică:

Am uitat sa precizez ca are momente cand se aprinde si se aude si bipaitul si da si semnal pe ecran

| Daniel757 a răspuns (pentru Costyn330):

Asta este o problema, nu e ceva normal. Scoate bateria de bios, așa l strici mai tare

| Daniel757 a răspuns:

Pai, am avut și eu problema asta. Este ori de la sursa (in cel mai rar caz sau rău) sau de la cablul video dintre placa și monitor. Apropo, daca ai adaptor sigur el este defectul

| Costyn330 explică (pentru Daniel757):

Cablul si sursa schimbate si la fel face