| torsi a întrebat:

am o problema destul de mare. am turnat din greseala putin ceai pe tastatura laptopului, si acum tastele acelea imi merg foarte greu, ca si cum ar avea ceva lipicios pe ele. nu stiti cum as putea sa le curat?

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Trebuie sa duci laptopul la service cat mai repede, acum daca se poate. Asa am patit si eu ( cu putina cafea ) si am mers imediat la service, cei de acolo mi-au zis ca am facut f bine ca nu am mai stat cu el asa, oricum mi-au schimbat tastatura. L-au deschis si l-au curatat bine, tu nu ai cum sa faci asta singura.

| torsi explică (pentru TiffanyღBJ):

Singur tongue

| torsi explică (pentru TiffanyღBJ):

Si cam cat a costat?

| torsi explică (pentru TiffanyღBJ):

Ca ma pot duce la eMAG, dar nu stiu care e pretul (aprox)

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns:

Daca aveai si zahar sau miere in ceai e clar ce e lipicios pe ele laughing chestia e ca se usuca si se pot lipi de tot si nu le mai poti folosi. la laptop e mai complicat sa le cureti tu singur, ca a intrat lichid sub taste si trebuie desfacut, asa ca mergi la un centru specializat sa ti-l curete

| SuicideSilence a răspuns:

Ca sa scoti fiecare tasta in parte ai nevoie de ceva subtire. baga in partea de jos a tastei o surubelnita dreapta si ridici tasta FOARTE FOARTE usor. cureti zona cu putin spirt pus pe un betisor de urechi ( dar sa fie doar umezit, nu sa curga din el) iar apoi fixezi butonul inapoi prin apasare

| torsi explică (pentru SuicideSilence):

Nu merge la notebook tongue

| TiffanyღBJ a răspuns:

Scuze, "singur"
Pai eu aveam Dell si tastatura a costat vreo 300 de lei si inca vreo 100 curatatul. Cam asa.

| torsi explică (pentru TiffanyღBJ):

Aha. (probabil la HP e putin mai ieftin tongue ) ok. mersiwinking ma duc azi big grin

| bms0Mario a răspuns:

Salut!
Poti incerca cu spray WD-40, sau, daca crezi ca te descurci, poti da tastatura jos (Atentie! nu ma refer la fiecare buton in parte, ci la tastatura ca un intreg!), o speli si o usuci happy.
P.S. daca dai cu wd-40, iti va mirosi tastatura a spray de musca o vreme...
Spor!