| DragonulRO22 a întrebat:

Am Windows 7.Cand vreau sa ma conectez la wifi imi arata doar optiunea broadband connection.Cum fac sa imi apara optiunea de a ma conecta la un router?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Pentru ca pc-ul sa iti detecteze reteaua wireless iti trebuie adaptor wireless integrat si/sau dedicat http://bit.ly/2TrMCoE apoi o sa-ti mearga sigur.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce dispozitiv mai exact? Laptop/calculator?

| DragonulRO22 explică (pentru CM7YRE):

Am calculator

| DragonulRO22 explică (pentru CM7YRE):

Metge si adaptor wireless?

| CM7YRE a răspuns (pentru DragonulRO22):

Pentru ca pc-ul sa iti detecteze reteaua wireless iti trebuie adaptor wireless integrat si/sau dedicat http://bit.ly/2TrMCoE apoi o sa-ti mearga sigur.

| ziftode a răspuns:

Trebuie sa ai placa de retea wifi, connectata, instalata (drivere), si... daca ai laptop, marea majoritate au o solutie de taiat wifi, unele au un buton/switch special numai pentru asta, altele au o combinatie de taste pe tastatura proprie, la mine e fn+F2 care activeaza/dezactiveaza wifi, si cu toate ca in device manager apare ca functioneaza corect, in realitate are partea de radio taiata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai placa de wifi instalata? sau ai wifi pe el?

| DragonulRO22 explică:

Am calculator.Merge si adaptor wiriless decat placa?