| WalterWhite a întrebat:

Am Windows 7 si cateodata primesc o eroare la care se restarteaza calculatorul, se numeste Blue Screen. Vreo solutie? (mi-am instlat drivere-le noi pentru placa video si am folosit depanare probleme si nimic )

7 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Încearcă "System Restore".

| VladGH a răspuns:

Dupa cite stiu eu Blue Screen se face cind este o problema de hardware. Cauta pe internet lista erorilor de Blue Screen, vezi ce inseamna eroarea ta.

| cine1cine a răspuns:

Sunt prea puține informații pe care le-ai dat vis a vis de problema ta! Te ajutam cu cea mai mare placere, dar dacă tot nu rezolvi problema putem vorbi pe mess. Id-ul meu este ttuamm@yahoo.com. Și acolo o să-mi dai mai multe informații!

| Gicutzu23 a răspuns:

Hello..Si eu am avut aceeasi problema de obicei se spune sa istalezi windowsu mai bine sau sa il shchimbi.Eu asta ti-as sugera BAFTA big grin

| Smoke323 a răspuns:

Poate placa video nu suporta windows-ul, si windows-ul poate e downloadat de pe net, deci.

| Seby90 a răspuns (pentru Smoke323):

Deci esti prost, clar esti prost.

Problema ta poate fi de la ultimul driver pe care l-ai luat. Poate fi de la placa audio, de la multe. in principiu este o problema de hardware.

Primul pas ar fi sa instalezi o versiune mai veche a driverului pentru placa video, sau o versiune beta. Succes.

| WalterWhite explică (pentru Smoke323):

Windows-ul l-am cumparat si am calculatorul de 1 an impreuna cu placa video ( Gt 630 2GB ) si doar de o saptamana imi apare Blue Screen.