| No10 a întrebat:

De ce se restarteaza calculatorul cand joc jocuri si dupa ce se aprinde imi da o eroare "blue screen ", pc de 2 gb ram, procesor core 2 duo 3.00 ghz placa video integrata Intel GMA 4500...

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Se cere dus la cimitir. Are acusi zece ani, cit vrei sa te mai tina?

| No10 explică (pentru KodrutZ):

De unde stii ca are 10 ani?

| KodrutZ a răspuns (pentru No10):

Sint mama omida. Core 2 Duo are vreo 10 ani de la aparitie acusi, deci oricum platforma e fumata bine de tot. Ca poate al tau are "doar" vreo 6-7 ani, partea a doua.

| No10 explică (pentru KodrutZ):

Bine sa zicem ca-i vechi oricum l-am cumparat de pe net second hand, dar nu am nici o problema cu el pe net merge perfect, filme hd tot se misca foarte bine doar ca problema e ca la cateva jocuri se restarteaza nu la toate, deci nu prea "se cere dus la cimitir"!

| KodrutZ a răspuns (pentru No10):

Daca discuti de jocuri, se cere dus la cimitir. Probabil sursa e cam dusa si o fi si plin de praf de crapa in jocuri. Indiferent ce se intimpla, nici un calculator in stare buna NU ARE VOIE sa crape asa de-aiurea.

| Jipa95 a răspuns:

Driveri busiti, racire proasta.

| MarcoMC123 a răspuns:

Problema este ca jocul care doresti sa il joci este prea performant pentru un calculator ca si al tau.Iti recomand sa iti upgrade-zi pc-u sau sa iti iei altul

| No10 explică (pentru MarcoMC123):

Am pus jocul gta san andreas mie nu m-i se pare asa performant happy