| postarnacFTW a întrebat:

E de rau...

Am o unitate PC cu specificatii medii, zic eu: procesor Amd x2 dual core processor 5200+, 2 gb ram, 300gb hdd si placa video 512 incorporata...
De o luna incoace simt ca INEBUNESC.
Calculatorul meu a luat-o razna... Ma tine in Blue screen error de imi vine sa il sparg. pur si simplu nu pot face nimic mai solicitant. Nu pot sa viziualizez un clio video ca mi se restarteaza, nu pot sa vorbesc pe skype cu parintii mei ca mi se restarteaza, deci absolut nimic. Chiar si daca navighez pe facebook si am si o fila pe youtube cu o muzica mi se restarteaza cu blue screen error.
Ce e de facut? Hdd are doar 8 kb Bad, rami nu sunt, am luat niste rami de la un calculator al unui prieten si la fel imi face...
Tin sa precizez ca acelasi windows si aceleasi drivere [originale de altfel] le-aveam si inainte si nu am patit niciodata nimic.
In plus, dupa ce mi-am instalat GTA San andreeas si modul SA:MP cred ca mi s-a stricat placa video. de atunci mi-a luat-o rau. am reinstalat windowsu, driverele, nu mai am nimic in calculator in afara de niste programe de baza.

Vreau sa stiu ce e de facut... o fi de la placa video...

p.s Am incercat de 2 ori sa intru pe acest site, cand am scris mi s-a restartat laughing)

p.s2 in multe dintre erorile acelea imi aprare : USBPORT.sys, NVNRM.SYS, RtkHDAud.sys NVNRM.SYS iar alteori doar un scurt text...

Funda!

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Incearca fara placa video. doar cu cea onboard. si mie imi facea la fel. se restarta. aparea eroarea albastra. pe mozila se inchidea mereu, pana la urma am desfacut pc.ul am scos colerul si procesorul. l-am curatat l-am bagat la loc, am pus pasta semiconductoare. si momentan nu a mai aparut si cu cate 3 ore de functionare. tin sa precizez ca am schimbat si hdd ca avea baduri.

| postarnacFTW explică (pentru octav005):

Cate bad-uri? Am preciza ca deja este placa video onboard, adica incorporata.

| kevincube a răspuns:

Salut!
"Hdd are doar 8 kb Bad" - doar 8 laughing
Schimbă HDD-ul şi nu o să-ţi mai vină să-l spargi.

| Grigorita_Gabriel_1979 a răspuns:

Incearca sa instalezi linux eu folosesc zorin 6 si sint multumit